OFERTA DLA FIRM

OFERTA DLA SZKÓŁ

INSTYTUCJI KULTURY

BIBLIOTEK

OFERTA DLA MUZYKÓW

ZESPOŁÓW MUZYCZNYCH

WARSZTATY FILMOWE

DLA DZIECI, MŁODZIEŻY,

DOROSŁYCH

FILMY WESELNE/URODZINOWE

CENNIK

także projektowania plakatów, banerów, logotypów, 

prowadzenia portali społecznościowych

PATRONAT MEDIALNY
MIROFILM

Mirofilm

Nazywam się Mirosław Ropiak. 16 lat pracowałem w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach.
Realizowałem tam swoje pasje filmowe i teatralne. 

Utworzyłem i prowadziłem
Klub Filmu Niezależnego skupiający miłośników dobrego kina i osoby w każdym wieku chcące realizować filmy, lub w nich zagrać. Przeprowadziłem kilka castingów.

Zrealizowałem kilkanaście filmów fabularnych w tym popularne filmy o tematyce Śląskiej, takie jak m.in.:
„Jak przed wojną” (film dostał się do konkursu kina niezależnego Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni i był rekomendowany przez Kazimierza Kutza w TVP Kultura), „Msza”, „Kantpol”, „Byzuch”, „Bajzel po polsku, „Cnota”.

W filmach tych, poza aktorami-amatorami z całego Śląska, wystąpili także popularni aktorzy zawodowi np:
Jerzy Cnota, Marzena Kipiel-Sztuka, Jerzy Janeczek oraz popularni showmani Eugeniusz Kluczniok i Grzegorz Stasiak. Pozostałe filmy w moim dorobku to np. pastisze „Marian Blond. Dziewczyny lubią Blond” i „MB 2012 Całkowita Zagłada” i dramat oparty na faktach „Jaskinia”, który był prezentowany na wielu festiwalach filmowych i podróżniczych. Filmy te zdobyły nagrody i wyróżnienia na kilku popularnych festiwalach np. na Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu. 


Jestem autorem także dwóch seriali telewizyjnych pt.
”Natalia: Ostatnie Słowo”, „Natalia: Pamiętniki” realizowanych dla Śląskiej Telewizji Kablowej, dla której nakręciłem także 58 odcinków programu satyrycznego „Żółta Gumowa Kaczka”.
Przez ponad rok zrealizowałem ok 70 wydań Niezależnego Programu Informacyjnego dla portalu Rybnik.com.pl.
Zrealizowałem dwa odcinki pierwszej rybnickiej telenoweli offowej „Kaśka”.
Niestety projektu nie udało się doprowadzić do końca.

Zrealizowałem także
kilkanaście rejestracji koncertów np.”6na6 z Gwiazdami” i operetek Mariana Makuli.

Jestem autorem kilkudziesięciu
teledysków i filmów reklamowych np. „Ruck Zuck”, „Restauracji Maryna”, firmy „Pro-Tech”, sieci sklepów „Avans”, Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych „CRIS”. Zrealizowałem też szereg filmów dla Związku Nauczycielstwa Polskiego w Rybniku i w Katowicach.

Poza realizacją filmową zajmowałem się także organizacją imprez kulturalnych, np. czternastu corocznych edycji Rybnickich Prezentacji Filmu Niezależnego
„RePeFeNe”, Przeglądów Lubiących Inne Kino „PLIK”, pięć lat organizowałem i prowadziłem Plejadę Dobrych Filmów „PDF” czyli projekcje filmów i dyskusje po nich. Przez pięć lat prowadziłem także koła filmowe w Domu Kultury Chwałowice, w Domu Kultury Niewiadom i w parafii Królowej Apostołów w Rybniku.

Jestem absolwentem
studiów pedagogicznych (Uniwersytet Śląski w Katowicach filia w Cieszynie), co ułatwiło mi pracę z dziećmi, młodzieżą i osobami starszymi. Dla wszystkich tych grup wiekowych prowadziłem szereg warsztatów filmowych
i teatralnych
, byłem jurorem na festiwalach filmowych i teatralnych.


Współpracowałem ze Stowarzyszeniem „Wzrastaj” z Jastrzębia (realizacja filmu z dziećmi z Domu Dziecka), Stowarzyszeniem „Puchate” z Gaszowic (realizacja jasełek z "trudną" młodzieżą), Miejską Biblioteką Publiczną w Godowie (cykl warsztatów „Godów TV”), Urzędem Gminy Godów i z wieloma innymi jednostkami.

Poza Klubem Filmu Niezależnego utworzyłem także amatorskie grupy teatralne skupiające osoby w każdym wieku, najpierw w Domu Kultury Niedobczyce, a później w Chwałowicach grupę „antyTEATR”, która zrealizowała siedem spektakli.

Pisałem także wiele recenzji filmowych i kilka felietonów na łamach nieistniejącego już tygodnika „Rybnik po godzinach”.

W Domu Kultury Chwałowice prowadziłem także stronę internetową, portale społecznościowe, zajmowałem się grafiką plakatów, banerów reklamowych. Przez ostatnie trzy lata okazjonalnie pełniłem obowiązki zastępcy dyrektora.

Jestem zdobywcą
nagrody prezydenta miasta Rybnika w dziedzinie kultury w 2005r. za realizację filmu „Jak przed wojną”. Byłem nominowany do nagrody Człowieka Roku portalu rybnik.com.pl w dziedzinie kultury w 2010r.
Jestem laureatem
nagrody prezydenta miasta Rybnika w dziedzinie kultury w 2010r. za zainicjowanie powstania Klubu Filmu Niezależnego oraz działalność w zakresie upowszechniania kultury teatru amatorskiego oraz filmu niezależnego wśród mieszkańców Miasta Rybnika.
                                                                                                   
 Zapraszam do współpracy.

 

 

O mnie

Twój e-mail
Treść wiadomości
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

kontakt